RE: Partia jako hack na systemie

Post ciekawy: http://rys.io/pl/78, jednak z mojej (całkiem pobieżnej) znajomości realiów politycznych w Polsce wynika że:

A) Partie w PL programów nie miewają. Przed ostatnim wyborami zabrałem na strony PO, RPP i paru innych graczy; programów tam nie uświadczyłem. W każdym razie nie było tam dokumentów które miałyby więcej niż kilka stron i oprócz ‚będzie lepiej’ zawierały argumentację. Chlubnym wyjątkiem jest tutaj Korwin Mikke, które bogaty program reform posiada (nie to że mają one sens)

B) Jak partie polityczne program nawet jakiś w czasie wyborów głoszą, to z realizacją jest różnie. Między innymi brak dokumentów (niezgodność z którymi można wypomnieć) powoduje że deklaracji sobie, a ustawodawstwo sobie. Zauważmy jak PO z partii zasadniczo liberalnej stała się takim nie wiadomo czym.

C) Póki fałszywa dychotomia PO – PiS nie zostanie przełamana w Polskiej polityce nie będzie się działo nic. Bo PO będzie unikało kontrowersji i liczyło że wygra ‚bo nie jesteśmy PiS’.

Choć szczerze powiem. że akurat Ryśkowe projekty mogą być zrealizowane, bo Kościół akurat nie ma na razie żywotnych interesów w prawach autorskich (dopóki nie okaże się że pisma JPII nie wychodzą z copyrightu).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s