Co z tymi ludźmi jest?

Lubię czytać sobie czasem artykuły/blogi sensownych dziennikarzy nurtu ortokato (ortodoksjnie katolockiego), pozwala mi to wierzyć że jednak nasz Toruński Prometeusz, nie jest kościelnym mainstreamem (a przynajmniej w KK są prądy walczące z nim). Niby to co dzieje się w KK mało mnie dotyka, na razie, ale jednak istnieje szansa, że kiedyś zacznie (na przykład będę musiał jakoś zapłacić za te lata „życia w grzechu”). Wiara, że w KK są jednak rozsądni ludzie pozwala mi powstrzymać decyzję o pakowaniu manatek z tego domu wariatów.

No i wszystko byłoby cacy, ale owi zdawałoby się, całkiem rozsądni ludzie, zawsze zaczynają odjeżdżać, i jak przywalą między oczy to człowiek się zbiera przynajmniej pół dnia.

Dziś na przykład Jerzy S. na swoim blogu napisał:

Po pierwsze, w sprawie Świątyni Opatrzności. W awanturze, jaka wybuchła, nasi antyklerykałowie nie wzięli chyba pod uwagę dwóch względów – moim zdaniem – ważnych. (1) Budowa Świątyni Opatrzności została zdecydowana (z wyraźnym zaznaczeniem, że finansować ją będzie państwo) przez Sejm Czternoletni w 1791 roku. Odłożywszy na bok kwestie metafizyczne wypada zapytać, czy III Rzeczpospolita, która swą tożsamość buduje niewątpliwie na założeniu, że jest kontynuacją Rzeczpospolitej II oraz I, nie powinna podtrzymać zobowiązania, które wzięli na siebie nasi przodkowie. Według mnie – powinna.

No SRSLY jak mogę z takim argumentem dyskutować… To jest jakaś otchłań.

Odpowiedź brzmi: Nie uważam że III RP powinna wywiązywać się z jakichkolwiek zobowiązań I ani II RP.

Nad wypełnianiem zobowiązań PRL też powinniśmy się zastanowić (pozdrawiamy dekret Bieruta).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s